Alişan Fan Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Alişan Biyografi

5 posters

Alişan Biyografi Empty Alişan Biyografi

Mesaj tarafından Anıl Ptsi Tem. 21, 2008 10:08 pm

Gerçek Adı : Serkan Burak
Bingöl'lü bir ailenin çocuğu olarak 19 Haziran 1976'da Bingöl ´de dünyaya geldi. Müzik piyasasına atılana kadar adı Serkan Burak Tektaş'tı. Müzik yeteneği, küçük yaşlarda ailesi tarafından anlaşıldı. Henüz iki yaşındayken, İbrahim Tatlıses'in "Sabuha", İzzet Altınmeşe'nin "Maden Dağı" adlı türkülerini ezbere okurdu. Okul yıllarında öğretmenleri ders arasında Alişan'a türkü söyletirlerdi. Bu, liseyi bitirene dek sürdü.

Alişan'ın en büyük amacı pilot olmaktı ancak ÖSS'den yeterli puanı kazanamayınca bu hayali suya düştü. Lise 1. sınıftayken, babasının maddi desteğiyle ilk kasetini yaptı. Ancak bunu, gerçek bir kaset çalışması olarak kabul etmiyor. Dedesi ve dayısının yakın dostu olan, Prestij Müzik'in ortağı Hilmi Topaloğlu tarafından keşfedilen Alişan, daha sonra firmanın diğer ortakları Mahsun Kırmızıgül ve Burhan Aydemir'in de desteğiyle ilk albümü 'Sana Bir Şey Olmasın'ı 1997'de piyasaya çıkardı. Albümün çıkış parçası "Kralı Gelse" adlı parçayla müzik dünyasında büyük yankı uyandırdı.

=Albümleri=

- Asik Oldum(1996)
- Sana Bir Sey Olmasin (1997)
- Kara Cadir(1998)
- Var Ya (1999)
- Alisan(2001)
- Söz Mü(2002)
- Keje(2003)
- Kalbim Ellerinde(2004)
- Olay Bitmistir(2005)
- Ve Kimselere Güvenemiyorum (2007)
- Sevgilerimle (2008)

Dizileri

- Aynali Tahir(1998)
- Kurt Kapani(1999)
- Askina Eskiya (2001)
- Cennet Mahallesi(2004)

Sinema

- Papatya Ile Karabiber(2002)
Anıl
Anıl
Admin
Admin

Erkek
İsim : Anıl

Alişan Biyografi Empty Geri: Alişan Biyografi

Mesaj tarafından EreN_SahiN Salı Eyl. 02, 2008 11:02 am

- Derdo (1990- 1991) ilk albümü bu 14 ile 15 yaşı arasında çıkarmıştı hesabıma göre alişan 19 haziran 1976 dogumlu olduguna göre albümün tarihi 1990 yada 1991 olmalı çünkü alişan bu tarihte 14 ile 15 yaş arasında
- Asik Oldum(1996)
- Sana Bir Sey Olmasin (1997)
- Kara Cadir(1998) bunun tarihinden tam emin degilim ama sana birşey olmasından önce çıktıgı kesin çünkü alişanın sana birşey olmasın albümünden sonra varya çıktı zaten karaçadır albümündede sesi biraz daha çocuksu çıkıyor ayrıca kasedin üzerinde serkan burak tektaş adıda geçiyor yani bu alişanın ilk resmi albümü yada ikinci albümlerinden biri
- Var Ya (1999)
- Alisan(2001)
- Söz Mü(2002)
- Keje(2003)
- Kalbim Ellerinde(2004)
- Olay Bitmistir(2005)
- Ve Kimselere Güvenemiyorum (2007)
- Sevgilerimle (2008)

1998 de alişan en çok vergi ödeyen 10 sanatçı arasındaydı o dönemler aynalı tahir dizisi vardı bu karaçadır albümü bu dönemlere ait olamaz bende albümü var ama tarihi yazmıyor ayruıca karaçadırdaki yorumları sesi biraz daha çocuksu yani bu ilk albümlerinden birisi

ilk sinema filmi alişan daha 11 yaşındayken 1986 da figüran olarak 11 saniye kadar şener şenin çıplak vatandaş adlı filminde rol almaktadır. belki ne alaka diyeceksiniz ama sonuçta buda resmi bir filim sayılır sonuçta o dönemde rol almışmı almış bunuda özellikle ekleyelimki herkes bilsin

BU ARADA İLK CANLI YAYIN PROGRAMINIDA UNUTMAYALIM SENE 2003-2004 ALİŞANLI GECE ADLI PROGRAMIYLA TGRT DE CANLI YAYIN YAPMIŞTI ALİŞAN BUDA ÇOK ÖNEMLİ

Alişanın hayatını bana sor ilk çıktıgı kız kim alişan ne yer ne içer ayakkabı numarası pantolon numarası saat markası araba markası parfümü nedir ya kısacası adan zye kadar biliyorum, Alişan ilk albümü amatörce yapmak için unkapanında bir firmaya para verir ailesi,,, ve alişanı bu plak şirketi dolandırır ondan sonra alişanın hayatını hilmi topal oglu degiştirir allah rahmetli hilmi abiden ragzı olsun zamanında babamada iş vermiş neyse alişanın hayatının herşeyini bana sorun size söylim ben böyle karışık yazdım biraz ama derdeleyip toparlaması senden kusuruma bakmıcaksın artık anılcım
EreN_SahiN
EreN_SahiN
VIP Üye
VIP Üye

Erkek
İsim : EsMeR_ŞaH

Mesaj tarafından EreN_SahiN Salı Eyl. 02, 2008 11:12 am

BU ARADA İLERLEYEN ZAMANLARDA YARIŞMALAR YAPILIRSA YILIN AYIN YADA YILIN MEDOROTÖRLÜK YARIŞMASI OLARAK BİR YARIŞMA DÜZENLENİRSE BAK BENİM HAKKIM BU ONA GÖRE Smile))))
EreN_SahiN
EreN_SahiN
VIP Üye
VIP Üye

Erkek

Mesaj tarafından Anıl Salı Eyl. 02, 2008 3:03 pm

Smile En iyisi sensin zaten. Wink
Bunu en yakın zamanda sitenin girişindeki biyografi ile değiştireceğim.
Düzeltmeleri yaptığın için sağol. Wink
Anıl
Anıl
Admin
Admin

Erkek

Mesaj tarafından EreN_SahiN Çarş. Eyl. 03, 2008 10:23 am

önemli degil anılım unutma herşey sitemizin güzelligi için ayrıca bana söz vermiştin ana foruma alişanın hayatı ile ilgili konu açacaktın bence ne yap biliyormusun alişanın hayatı diye başlık aç oraya ben alişanın khayatını çok düzgün ve içerigi çok net anlaşılır bir şekilde herşeyi yazim ama bu sayfayı hazır hale getirene kadar yani alişanla ilgili herşeyei yazana kadar senlen benim dışımda kimse girmesin hazır hale gelincede kullanıma açarız bence böylesi çok süper olur hem senin için çok basit birşey olsa gerek sadece ana forumda yene gelen üyeler kendini tanıtıyordu ya hemen onun altına ikinci sirayada alişanın hayatı adlı başlık aç gerisini bana bırak inan çok güzel olucak
EreN_SahiN
EreN_SahiN
VIP Üye
VIP Üye

Erkek

Mesaj tarafından Anıl Çarş. Eyl. 03, 2008 12:51 pm

YÖNETİCİ BÖLÜMÜ kategorisine gir.
Anıl
Anıl
Admin
Admin

Erkek

Mesaj tarafından onur Perş. Şub. 19, 2009 5:30 pm

arkadaslar ismail yk yı sevmeyen yok mu?
onur
onur
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı

Erkek
İsim : onur

Mesaj tarafından BeTüL_34 Paz Mayıs 24, 2009 10:47 pm

Alişanımın hayatını ezbere biliyorum aşkım o benim yha
BeTüL_34
BeTüL_34
Forum Gezgini